Koho u nás stretnete :)

Magdaléna Dubecová

Výcvik pre začiatočníkov, šteniatka, príprava na stopárske skúšky

Ja pri zaobstaraní prvého psa v r. 2008: "… my nebudeme nič robiť so psíkom, žiadne výstavy ani preteky … iba základný výcvik dostane a potom bude strážiť dom a bude rodinný spoločník..." … a takto to dopadlo:

1. Hovawart: Batanco Neskrotná vášeň, skúšky: ZOP, BH/VT, FPR 1-3, Upr1, preteky: Majstrovstvá HwK ČR 2012 cat. ZPS1 3.miesto, výstavy: CAJC, CAC, CACIB, BOB
2. Hovawart: Akawa Ebritte, skúšky: BH SK, BH VT, FPR 1-3, SPR1-3, ZM, SVV1, IPO-VO, IPO1, IFH-V, FH 1-2, preteky: IHF Dog Tracking World Championship 2018 cat. IPO-FH 10.miesto, ČS preteky hovawartov 2016 cat. IPO1 (A+C) 4.miesto, Bratislavský pretek KK Most 2015 cat. FPR-3 3.miesto, výstavy: JCH SK, Work & Show Master SHK 2015, Club CH SHK, CACIB, r.CACIB, CAC, r.CAC, CAJC, VN1
3. Hovawart: Ginny Ebritte, preteky: B.O.S.I CUP 2022 cat. BH/VT v obmedzenom rozsahu 3.miest, výstavy: V4


Tomáš Magdalin


Výcvik pre pokročilých, príprava na skúšky, obrany.

Skúsený figurant, dlhoročný tréner, ale hlavne skvelý človek

Lucia Aboulamine

V agility svete sa pohybujem od roku 2008, od kedy mi do života prišla moja prvá border kólia Kaira Black Chevers. Spolu sme zložili skúšky LA1,2,3 a reprezentovali Slovensko na European Open (obdoba Majstrovstiev Európy). Jedným z najväčších učiteľov v mojom kynologickom živote bola rozhodne jej dcéra Aaliayh Sano Senco Beleco a.k.a. Pleseň. Naučila ma obrovskej trpezlivosti a vďaka jej komplikovanej povahe sme absolvovali neskutočne veľa seminárov na Slovensku aj v Európe. Bohužiaľ jej agility a mushingová (niekoľkonásobná zemiaková medaila na majstrovstvách Slovenska medzi záprahovými psami) kariéra boli ukončené priskoro, kvôli zdravotným komplikáciám po autohavárii. A ak si myslíte že agility je šport len pre borderky a podobné plemená, najmladší člen našej svorky, Európsky saňový pes Pantēra (aktuálne preteká v LA2), je dôkazom, že tento šport môže naozaj byť pre každého kto sa chce zabaviť so svojím štvornohým parťákom.

Marcel Cichra

Mondioring, socializácia, konzultácie pri problémovom chovaní psov. Marcel sa psíčkarine venuje od 80.rokov.

Skúsený psovod, reprezentant SR v mondioringu, ktorému sa venuje od r. 2010. Dlhoročný výcvikár psov pre ozbrojené zložky," Začínal v Bratislave na Železnej studničke na cvičáku č. 4 " - táto veta už dnes málokomu niečo hovorí, ale znamená strašne veľa pre tých, ktorí s profesionálnym výcvikom začínali ešte pred you-tubeom... Bol to úzky okruh ľudí, od ktorých mnohí čerpajú dodnes. Aktuálne sa Marcel venuje tréningom a pretekom po celej Európe.U nás nám však mieni posúvať svoj skúsenosti a vedomosti.V prípade zlozvykov pomôže so správnym nasmerovaním štvornohých parťákov, a nebojíme sa povedať aj tých dvojnohých ;)


Vladimíra Macháleková

Profesionálny handling na výstavy pod vedením jednej z najskúsenejších tréneriek SR.

Aktívnej rozhodkyne a dlhoročnej chovateľky Čínskych chocholatých psov.

Ingrid Tamášiová

Výcvik Obedience a Rally Obedience pre začiatočníkov aj pokročilých, príprava na skúšky OB a RO.

Športovej kynológii sa venuje od 2004. Začínala s kríženou sučkou saluky x zlatý retríver, s ktorou cvičila najmä poslušnosť a stopy (skúšky: BH-SK, SVV1, FPR 1-3, FCI-OB 1-3).

Od roku 2007 sa venuje Obedience, ktorá je oficiálne športom FCI na Slovensku. So svojimi súčasnými dvoma sučkami plemena borderská kólia preteká v najvyššej obedience triede FCI-OB3 (skúšky: BH-SK, BH-VT, FCI-OB 1–3). Niekoľkokrát stála na stupňoch víťazov na Majstrovstvách ZŠK SR v Obedience všetkých plemien aj Majstrovstvách plemena borderská kólia.

Pod jej vedením trénovali psovodi s rôznymi plemenami, mnohí z nich sú vo svojej kynologickej kariére úspešní.

Od roku 2008 je medzinárodnou rozhodkyňou ZŠK SR, posudzovala okrem slovenských podujatí aj obedience preteky v Poľsku, Českej republike, kvalifikačné preteky v Rakúsku, majstrovstvá a kvalifikačné preteky vo Francúzsku.

Vrcholom jej kariéry rozhodcu bolo posudzovanie Majstrovstiev sveta Obedience v Belgicku v roku 2016.

Má zásluhu aj na zavedení Rally Obedience do slovenského kynologického života v r.2021, odkedy sa snaží tento nový šport, spolu s FCI-Obedience priblížiť širokej verejnosti.

Splnila podmienky pre certifikáciu národného rozhodcu ZŠK SR pre Rally Obedience a okrem športovej a publikačnej činnosti je členkou pracovných komisií pre Obedience a Rally Obedience v FCI.  

Soňa Plvanová 

Pomôže Vám s prípravou Vášho retrievera na skúšku OVVR (overovanie vlohových vlastností retrievera). Je to jedna z možných skúšok na uchovnenie Vášho psíka. Soňa sa venuje práci s retrievermi a to hlavne Working testom (WT). Úlohy a cvičenia formou WT slúžia aj na prípravu psa pre poľovné skúšky a jeho prácu pri love.

Výcvik pre OZ SR